دپارتمان

کتاب

تخفیف 20 درصدی کتاب از سلول تا سرطان

دپارتمان کتاب :

مدرسه‌ی زیست بالینی پرواز ، یک موسسه آموزشی و پژوهشی است که توجه خاصی به تألیف و ترجمه ی کتب مرجع با همکاری اساتید هیأت علمی و محققین عزیز دارد؛ همچنین از فعالیت های دیگر این موسسه میتوان به معرفی کتب مرجع ، مجلات علمی، منابع الکترونیکی و… اشاره کرد.

لازم به ذکر است که یکی از افتخارات این دپارتمان همکاری در تألیف کتاب “از سلول تا سرطان” می باشد که به عنوان یک اثر ملی توسط جمعی از محققان توانمند کشور صورت گرفته است. همچنین این اثر برگزیده‌ی سی‌ و نهمین کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست‌و نهمین جشنواره کتاب سال دانشجویی در حوزه پزشکی  شده است.

در ارتباط با کتاب از سلول تا سرطان، با توجه به اهمیت مطالعات در زمینه سرطان شناسی و عدم وجود یک کتاب جامع که جنبه های مختلف این گروه مهم از بیماری ها را مورد بررسی قرار دهد، بر آن شدیم که در جهت نگارش کتابی که بتواند توضیحاتی را در راستای بررسی تغییرات ساختاری و فیزیولوژیکی سلول و مکانیسم های مولکولی دخیل در پیدایش و پیشروی سرطان، بررسی آنکوژن ها، بررسی تومور مارکرها، ژن های سرکوب کننده تومور، فرایندهای مرگ سلولی، مطالعه مراحل مختلف پیشروی انواع مختلف سرطان ها، بررسی جنبه های بالینی تعداد کثیری از سرطان ها که شامل مراحل تشخیص و درمان آنها می باشد و همچنین روش های نوین زیست شناختی در درمان انواع سرطان ها گام برداریم. نکته خاصی که این کتاب را از سایر کتب سرطان شناسی متمایز میکند بررسی دقیق وضعیت روانی بیماران می باشد که بدین ترتیب علاوه بر جامعه پزشکان، داروسازان، گرایش های مختلف علوم پایه پزشکی و زیستی، جوامع روان شناسان را نیز مخاطب خود قرار می دهد.

در پایان با توجه به گستردگی مطالب احتمال برخورد با کاستی هایی وجود دارد که بدینوسیله از مخاطبین این کتاب پوزش می طلبیم و این خود می تواند گامی در جهت همفکری نویسندگان و خوانندگان در تصحیح و تکمیل مطالب در چاپ بعدی کتاب باشد.

دپارتمان کتاب در هر مؤسسه آموزشی و فرهنگی، نه فقط یک بخش اجرایی، بلکه قلب تپنده دانش و فرهنگ آن مجموعه است. از اهداف بزرگ این دپارتمان، می توان به پی ریزی آینده ایی روشن تر بواسطه ترویج دانش می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا به بخش سوالات متداول مراجعه نمایید.

اهداف دپارتمان :

 • تألیف نسل دوم کتاب از سلول تا سرطان
 • ترجمه منابع پزشکی معتبر
 • همکاری با اساتید هیات علمی
 • همکاری با نویسندگان و ناشران

اعضای دپارتمان:

  • مدیر دپارتمان: دکتر ارسلان جلیلی / دکترای تخصصی علوم سلولی کاربردی از پژوهشگاه رویان

   کارشناس: خانم سما مرزبان / کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی از دانشگاه ال طه

خدمات ما:

 • مشاوره در حوزه تألیف و ترجمه کتاب
 • ایجاد دسترسی به منابع دیجیتال
 • راهنمایی و مشاوره به دانشجویان و پژوهشگران در انتخاب منابع و روش‌های تحقیق
 • همکاری با نویسندگان و ناشران
 1.  

دریافت لوح تقدیر و تندیس سی و نهمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از رئیس جمهور محترم وقت مرحوم جناب آقای دکتر رئیسی

جهت همکاری با دپارتمان کتاب از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید !